TR
GERİ
Haziran 15, 2019

Oyun Alternatifi Yaratarak Siber Zorbalığın Önüne Geçmek / Avoiding Cyber Bullying by Creating Play Alternatives

The Internet takes up a great deal of space in all of us; both adults and children use the internet to learn, express themselves, socialize, play games and shop. However, it is of great importance for children to spend time in non-virtual environments as well as in virtual environments.

"Playmaker Activity" which was developed within the scope of Creative Problem Solving Program was introduced at the Experience Sharing event which was called as "Avoiding Cyber Bullying by Creating Play Alternatives". The activity was developed as a result of the question "How can we enable children to develop skills to increase the alternatives of playing games outside the virtual environment?"

İnternet hepimizin hayatında büyük yer kaplıyor; hem yetişkinler hem de çocuklar bilgi edinmek, kendilerini ifade etmek, sosyalleşmek, oyun oynamak, alışveriş yapmak için interneti kullanıyor. Ne var ki çocukların, sanal ortamlarda olduğu kadar sanal olmayan ortamlarda da vakit geçirmesi gelişimleri için büyük öneme sahip.

Yaratıcı Problem Çözme Programı kapsamında geliştirilen “Oyun Kurucu” uygulaması “Oyun Alternatifi Yaratarak Siber Zorbalığın Önüne Geçmek başlıklı Deneyim Paylaşımı etkinliğinde tanıtıldı. “Çocukların sanal ortam dışında da oyun oynama alternatiflerini çoğaltacak becerileri geliştirmelerini nasıl sağlayabiliriz?” sorusu sonucunda geliştirilen uygulama, öğrencilerinin sanal ortam dışında da oyun oynama ve yeni oyun geliştirme becerilerini pekiştirmek isteyen öğretmenler için yol gösterici nitelikte. 

 

╲╱
Zeytin Ağacı Çocuk Evi
Servergazi Mahallesi Leylak Sokak
No:4
Denizli 20040
Türkiye
YOL TARİFİ

Zeynep Hancı ·